Návrhy a připomínky

  • Pokud máte nějaký nápad jak fórum vylepšit, nebo máte nějaké připomínky k fungování fóra, či problém který při používání nastal, napište pod toto téma a my vám v co nejkratším čase odpovíme.

    Dobrý den.
    Trochu nás překvapila změna v nabídce Žák-Studia (F7), kde přibyla nutnost zvolit studijní zaměření, než se dostanu k předmětům. Navíc tam figurují zaměření s ukončením studia (většinou na prvních místech), takže u některých žáků je docela složité hledat, které se týká právě mě.
    Zvlášť na začátku září, kdy budem v této sekci často něco měnit, je to velká komplikace.
    Proto bych Vás chtěl požádat o zpřehlednění této nabídky (např. automatické zaškrtnutí neukončených zaměření, která se vztahují k danému učiteli).
    Děkuji za vyřízení.
    Lukáš Bartoš, ZUŠ Nové Město na Moravě

    Dobrý den,
    mám několik nápadů na zlepšení práce s Vaším programem:
    – V okně ‘úpravy údajů žáka’ bych uvítal možnost přepínání karet pomocí F-kláves. Když okno není otevřené, tak sice jde spustit libovolnou kartu klávesami F2-F7, ale při spuštěném okně už toto přepínání nefunguje.
    – Je poměrně chaos v tom, kdo má právo na přiřazení žáka k volitelnému předmětu. Uvedu konkrétní příklad. Učím předmět ‘Klavírní seminář’ a chtěl jsem do něj přidat cizího žáka. Chápu, že mi to program nedovolil – napsal mi, že k tomu má oprávnění pouze jeho třídní učitel. Šel jsem tedy za učitelem jeho hlavního oboru, aby mi tam žáka přiřadil, ale i u něj to program odmítl, tentokrát s tím, že k tomu má pravomoc pouze vedení školy. To mi přijde celkem nesmyslné, shodli jsme se s kolegy, že k přiřazení žáka do volitelného kolektivního předmětu může mít klidně pravomoc jeho třídní učitel. Ušetřilo by se tím dost práce i řediteli. Takhle si všichni musíme psát tabulky kdo do jakého volitelného předmětu (a také ke komu na nauku) chce a s tím pak chodit za ředitelem aby to do programu vložil, což je dost komplikované.
    – Ohledně rozvrhu hodin navrhuji, aby obdélníková okénka byla vyšší (takto zabírají necelou polovinu výšky řádku) a bylo v nich vypsáno rovnou alespoň jméno žáka. Bylo by to daleko přehlednější než takto, kdy se musí na každou hodinu najet myší.
    – Při vložení mimořádné hodiny by bylo dobré, kdyby čas automaticky naběhl na 45 minut.
    To je zatím vše co mě napadá, na závěr chci ale říci, že jinak je Váš program skvělý a přináší velké zjednodušení oproti dřívějšímu papírování..

    S pozdravem
    Milan Vaněček

    Dobrý den,
    děkujeme za vaši reakci. Určitě budeme dále nabídku studií vylepšovat, aby se vám stále lépe pracovalo. Chápeme že je to pro vás velká změna, ale brzy uvidíte, že je to změna k lepšímu. Spousta škol žádalo o začátek a ukončení studia, v návaznosti na to pak budou i zautomatizované katalogy a spoustu dalších věcí.
    Děkujeme za vaši trpělivost a přejeme hezký den.

    • Odpověď byla upravena před 8 roky a 9 měsíci uživatelem JPH Software.

    Dobrý den, při změně v rozvrhu hodin se změna neprojeví v třídní knize – den, čas. Není tzv. synchronní. Lze prosím toto doladit v dalším updatu? Děkuji a hezký den přeji. Pavlík

    Dobrý den, tato funkce by měla být zcela v pořádku, kontaktujte nás s konkrétním případem (škola, učitel, třídní kniha, hodina), podíváme se na to. Mohl by být problém také v nastavení vybrané hodiny třídní knihy, případně překrývající se hodiny v rozvrhu či hodina přiřazena k jinému žákovi či skupině.

    Dobrý den,
    u některých učitelů se v rozvrhu zobrazuje pouze 7 hodin, pokud mají hodin více, další hodiny se nevytisknou. Chtěla jsem se zeptat, jestli existuje nějaká funkce, kterou se dá počet hodin upravit. Děkuji, D. Worková

    Dobrý den,
    není 7 hodin za den povolené maximum?

    U většiny učitelů je hodin 9.

    Dobrý den,
    program samozřejmě umí vytisknout 9 hodin. Stačí se podívat do nastavení rozvrhu, a to především volby – Sloučit krátké hodiny – pokud používáte půlhodinové úseky může to ušetřit spoustu místa, – Posouvat začátky hodin podle času – pokud nějaký den začíná například dříve než ostatní, hodiny se posunou k sobě, nehledě na volná místa mezi nimi, – Detekovat přestávky – více jak 30 minut volna se do rozvrhu zapíše PŘESTÁVKA to může zabrat vyžadovaný prostor.

    Vyzkoušejte úpravu těchto voleb a věřím že vám pomohou. Odkaz na nápovědu

    Děkuji za odpověď, toto všechno jsem zkoušela již předtím, ale problém je, že u některých učitelů jsou širší řádky v tabulce – proto se vejde jen 7 hodin i po nastavení všech výše zmiňovaných funkcí.

    Myslíte tím, že jsou to třeba skupinové hodiny s více žáky, a jména žáků jsou vypsána v rozvrhu? Zkuste mi do mailu info@jphsw.cz, napsat z jaké jste školy a konkrétního učitele a žáka. Podívali bychom se na problém blíže přímo do databáze.

    Dobrý den,
    párkrát do roka potřebuji kontaktovat všechny rodiče prostřednictvím mailu (hromadná výuka, 40 žáků). Existuje nějaký jednoduchý způsob, jak hromadně vyexportovat nebo uložit mailové adresy do adresáře, který bych mohla ve svém správci mailů otevřít?

    Moc děkuji,
    Alžběta Pilařová

    Dobrý den,
    pro zaslání emailů můžete použít přímo funkci Zprávy v programu Klasifikace HB + NET – nápověda zde.

    Další možností je export email adres, to provedete v předepsaném školném v menu Soubor / Export email adres. Exportují se adresy rodičů, od žáků kteří jsou právě ve školném zobrazeni, takže po učitelích nebo za celou školu.

    V případě dalších dotazů nás kontaktujte – info@jphsw.cz, 602 289 014

    Tak tam mě skutečně hledat nenapadlo.
    Děkuji a přeji hezký den.

    Dobrý den,
    bylo by možné, aby se do kolektivních třídnic automaticky přepisovaly známky z vysvědčení. Přepisuje se a sčítá docházka, takto by to bylo kompletní a ušetřilo by to hodně práce.
    Děkuji Pavel Pich

    Dobrý den,
    určitě tuto možnost zařadíme do jedné z dalších aktualizací, děkujeme za námět k vylepšení.

    S pozdravem
    JPH Software.

    Dobrý den.
    Šlo by prosím umožit zadávání látky do protokolu ke zkouškám na více řádků (tedy povolit Enter)? Vypadalo by to mnohem přehledněji -každá skladba na novém řádku.

    Děkuji,
    Lukáš Bartoš

    Dobrý den,
    v tuto chvíli je pro odřádkování možné použít zkratku CTRL + ENTER, v další aktualizaci bude již možné použít pouze ENTER.

    S pozdravem,
    JPH Software

    Dobrý den. Mám 2 postřehy:
    1) V naší škole bychom uvítali možnost zahrnout do exportovaného programu vystoupení poznámky (kvůli uvádění). Možná by bylo dobré umožnit užvateli zvolit si, které kategorie tam chce a v jakém pořadí, pokud to nebude příliš složité na realizaci.

    2) Trochu mi vadí těžko pochopitelná věc při zadávání zameškaných hodin do vysvědčení. Mám žáky, které učím individuálně (hra na klavír) i v kolektivním předmětu (klavírní seminář). Když jim pak vyplňuji zameškané hodiny, tak v předmětu klav. seminář funguje volba „podle třídnice“, ale ve hře na klavír se mě ptá, ze které třídnice to chci (z individ. nebo kolektivní). Zajímalo by mě, proč v kolektivním předmětu dokáže program přiřadit správnou třídnici sám a v individuálním ne.

    S pozdravem
    Lukáš Bartoš

    Dobrý den, u dotazu 1 je to jednoduché. Na exportovaném programu by místo pro další sloupec ubralo už tak těsný prostor pro ty předchozí a jelikož si tam školy často uvádějí svá interní sdělení (kdo drží službu a jestli se přeje mít číslo na začátku, aby se žák stihl připravit na další vystoupení a podobně), tak nám to nepřišlo příliš vhodné. Do budoucna ale můžeme popřemýšlet.

    U dotazu 2 je to tím, že jsme se snažili v prvním kole usnadnit práci učitelům kolektivních předmětů a u individuálních to může následovat. Chtěli jsme takto dát také známku, ale pokud by se bral automatický průměr, tak ne každý si to tak přeje a pokud by bylo v TK editovatelné pole, kam si známku budete psát, tak už je to stejné, jako ji psát do kolonky vysvědčení. Ještě to promyslíme.

    Děkuji

    Pavel Holec, JPH Software

    Děkuji za odpověď.
    K těm programům mě napadla možnost zvolit si formát na šířku. Pokud jde o interní charakter poznámek, v programech pro diváky se to nehodí, ale u nás používají programy uvaděči, kteří je ocení.
    Ohledně třídnic jsem to pochopil a beru na vědomí. Taky nepatřím k těm, kteří počítají průměry, takže způsob zadávání známek mi vyhovuje.

    Lukáš Bartoš

    Dobrý den.
    Šlo by prosím umožnit určení pořadí žáků ve skupině? Jedná se zejména o vkládání čísel na vystoupení.

    Děkuji,
    Lukáš Bartoš

    Dobrý den.
    Po aktualizaci Klasifikace mi naskočilo hlášení, že mám slabé heslo, přestože je v pořádku a při dalším spuštění není problém. Stalo se mi to 2x, pokaždé těsně po aktualizaci. Poplašná zpráva?

    Dobrý den,
    chtěla bych se zeptat, zda by bylo možné, aby když dorazí omluvenka od rodičů do Klasifikace, učitel mohl kromě přečtení, schválit také omluvenku a tím by se konkrétní den automaticky žákovi omluvil? Když rodiče omlouvají děti ve větším předstihu, je nutné si to poznamenat jinam a až v daný den žáka omluvit, což není nejpohodlnější.

    Děkuji za odpověď,
    Petra Ločárková

    Dobrý den,
    děkujeme Vám za zajímavý námět k omluvenkám. Promyslíme, jak by šlo zavést do programu.
    S pozdravem
    JPH Software

    Dobrý den, v elektronické žákovské knížce se objevují „Koncerty žáka“ až bezprostředně před koncertem (asi 14 dnů předem). Bylo by možné, aby se koncerty žáka objevily už dříve, např. 2 měsíce předem? Protože žáci i rodiče chtějí vědět s předstihem, kdy bude koncert, aby si zařídili práci a kroužky. Děkuji za pochopení, Patroch

    Dobrý den, děkuji za tip na vylepšení, právě jsem nastavil 2 měsíce.
    Přeji hezký den, Pavel Holec

    Dobrý den.
    Děkuji za vylepšení zápisů do třídních knih s možností listovat mezi hodinama bez nutnosti zavírání a znovuotvírání okna.
    Stinnou stránkou je ovšem pozměněná funkčnost některých kláves při zápisu. Já osobně jsem zvyklý hojně používat Home a End, které nyní způsobí skok na první nebo poslední zápis. Všiml jsem si, že ke skoku na začátek nebo konec řádku účelu je možné použít klávesu Ctrl, ovšem zvyk je železná košile, proto mám prosbu, zda by to bylo možné prohodit, tedy ke skoku na první a poslední hodinu používat Ctrl+Home, Ctrl+End.
    Děkuji, Lukáš Bartoš

    Dobrý den,
    začínám používat rezervační systém, ale uvítal bych malé vylepšení. Učím na více pobočkách a nenalezl jsem způsob, jak oddělit v nabídce hodin jednotlivá pracoviště. Stačilo by určitě zobrazení názvu učebny, které je zadáno v rozvrhu hodin, jinak se mi žáci budou zapisovat i do hodin na jiné pobočce. Děkuji, Jiří Regent

    Dobrý den,
    děkujeme za nápad na vylepšení. Momentálně by šlo situaci v kolektivní výuce částečně vyřešit alespoň tak,že do názvů skupin přidáte název pobočky.

    Pěkný den
    JPH Software s.r.o.

    Pokud to byla odpověď na mne, tak děkuji za rychlost, ale jednalo se mi o individuální hodiny. Omlouvám se, že jsem to do komentáře nenapsal.
    Děkuji, Jiří Regent

    Dobrý den, děkujeme za tip na vylepšení a přeji hezký den.
    Pavel Holec

    Dobrý den.
    Po poslední aktualizaci jsem objevil malého šotka:
    Když si otevřu třídnici, změním obsah, zruším to (Esc) a na dialogu, jestli chci uložit změny, zadám NE, po zavření třídnice ztratí okno třídnic fokus, takže šipkama místo v třídnicích listuji v hlavním okně v učitelích.
    Zmíněný doalog (Ano/Ne) navíc přestal reagovat na klávesové zkratky (A/N). Nevím jestli je to záměr.

    Dobrý den,bylo by možné do třídnic k žákům ukládat probíraná cvičení jako přílohu ? ( noty v pdf ) Děkuji P.Sch.

    Dobrý den,
    na některých počítačích nefunguje ovládání velikosti písma (Zobrazit -> Velikost písma zobrazení). Použití této volby vede k pádu programu. Vzhledem k tomu, že už ho vidím (pouze zvětšené), uvítal bych opravu, nebo radu.
    Děkuji.

    Problém s padáním programu už je vyřešený – děkujeme za upozornění.

    Pěkný den JPH Software s.r.o.

    Dobrý den.
    Když už nám konečně začala vystoupení, všiml jsem si jedné nesrovnalosti.
    Pokud na vystoupení účinkuje můj žák, objeví se mi v hlavním okně vykřičník i v případě, že má v programu nastavený předmět, který ho vyučuje někdo jiný, což mi připadá hodně matoucí, protože tam nehraje jako můj žák.

    Dobrý den,
    používám Klasifikaci na MX Linuxu přes Wine. V poslední době nevidím text doručených zpráv. V okně doručené zprávy tam, kde bych očekával text, vidím pouze bílé prázdné místo.
    MM

    Dobrý den, dokážete nám zaslat print screen na info@jphsw.cz ? Děkuji Holec, JPH Software

    Po aktualizaci Wine vše funguje, zprávy se normálně zobrazují.
    Martin Maléř

Označeno tagy: 

Musíte být přihlášen pro vkládání nových témat.